Adapazarinet.com

Haberler

 
 
    Vali'ye şikayete geldiler Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
Vali'ye şikayete geldiler
Köseköy Sanayi sitesinde bulunan Baktaç Branda çalışanları maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle valilik önünde toplanarak çalıştıkları iş yerini valiye şikayet etmek istediler

Köseköy Sanayi sitesinde bulunan Baktaç Branda çalışanlarından 35 kişilik bir grup maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle valilik önünde toplanarak çalıştıkları iş yerini valiye şikayet etmek randevu talep ettiler. Köseköy Sanayi Sitesi`nde 25 yıldır faaliyetini sürdüren Baktaç branda firması çalışanlarına 18 aydır maaş veremediği iddiasıyla çalışanları kaldıkları zor durumdan dolayı vali Gökhan Sözer`e şikayet`e geldiler. Öğle saatlerine doğru valilik binası önünde toplanan 35 kişilik grup aralarından iki sözcü seçip vali ile görüşmek için valiliğe girdi. Vali Yardımcısı İdris Kurtkaya ile görüşme sırasında dışarıda bekleyen grup yaşadıkları sıkıntılar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.


“18 aydır maaş alamıyoruz”
Baktaç branda çalışanları 18 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle valilik binası önünde toplanarak yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Baktaç çalışanları 30-40-50 TL. harçlıklara ay sonu komik maaşlar aldıklarını belirterek “ Baktaç branda yöneticileri 18 aydır bizleri mağdur ettiler. “Kredimiz çıktı gelecek ve aldık dağıtacağız” diye basit nedenlerle bizleri oyalayarak bugünlere getirdiler. İşten kimseyi çıkarmadılar ama maaşta vermediler. Daramızda 10-15 yıllık çalışanlar var. Eylem amaçlı buraya gelmedik, bilgi verme amaçlı toplandık. Amacımız bizleri iyi bir şekilde yönlendirecek bir büyüğümüz ile görüşerek doğru yoldan hareket etmektir. Başbakan valilere bir söz etti. Mağdur olanların ayağına gidin, onların sıkıntılarına ortak olun diye konuşmuştu. Biz ise ayaklarına geldik. Buradan bir sonuç alamazsak İş Kur`a gidip derdimizi orda anlatacağız. Sendikamız yok grev yapalım. Bu yüzden fabrikada 3 gündür yatıp kalkıyoruz. Hakkımızı olanı almak için artık bundan sonra ne gerekirse yapacağız” diye konuştular.


Vali Yardımcısı yönlendirdi
Vali yardımcısı İdris Kurtkaya ile görüşen Baktaç çalışanları yaşadıkları sıkıntıları anlattıktan sonra vali yardımcısı kendilerine SGK yönlendirdiği ve buradan aldıkları bilgiler doğrultusun da çalışanların bir avukata giderek toplu müracaat ettikleri öğrenildi.
 

17.02.2010     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 2820 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]


En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri2

Seçim 20091

Depremde yapılması gerekenler
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriDepremde yapılması gerekenlerİzmitnet.com Yenilendi!Jandarmadan baskınAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekkocaelinet.com Yenilendi!