Adapazarinet.com

Haberler

 
 
    kocaelinet.com Yenilendi! Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
kocaelinet.com Yenilendi!
Kocaelinın Firma Rehberi kocaelinet.com Yenilendi.

Kocaeli'da, TEİAŞ'a ait elektrik dağıtım ana trafosuna girerek kısa devreye neden olan bir sansar şehri karanlıkta bıraktı.

Kocaeli genelini besleyen Türkiye Elektrik İletim AŞ.'ye (TEİAŞ) ait trafo merkezinin 34 bin 500 kilovatlık trafo dairesine kablo kanallarından girmeyi başaran bir sansar kısa devreye neden oldu, izolatörler zarar gördü.

İzolatörlerin zarar görmesiyle trafo dairesinde büyük patlama yaşandı. Patlamaların ardından Erenler ilçesi başta olmak üzere Arifiye, Serdivan ilçelerinde elektrik kesildi.

İzmit ilçesinin yeni yerleşim bölgesi olarak adlandırılan Karaman, Korucuk ve Camili mahalleleri ise elektrik kesintisinden etkilenmedi. Arızanın ardından trafo dairesine giren ekipler ölü bir sansarla karşılaştı. Trafo dairesinden ekipler tarafından çıkarılan sansar çöpe atıldı. İki saat süren bir çalışmanın ardından şehre yeniden enerji verildi.

Olayla ilgili açıklama yapan TEİAŞ Bölge Müdürü Hikmet Durak, şehir genelindeki kesintiye bir sansarın neden olduğunu, ilk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söyledi. Durak, Kocaeli'yı besleyen trafoya kablo kanalları vasıtasıyla giren sansarın 100 bin kişiyi elektriksiz bıraktığını ve daha önce de bazı illerde benzeri olayların yaşandığını anlattı.

05.03.2009     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 2815 kere okundu Sonraki Haber
Güncel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]


En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri2

Seçim 20091

Depremde yapılması gerekenler
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriDepremde yapılması gerekenlerİzmitnet.com Yenilendi!Jandarmadan baskınkocaelinet.com Yenilendi!AGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecek