Adapazarinet.com

Haberler

 
 
    CHP İl Başkanı pazartesi belirlenebilir Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
CHP İl Başkanı pazartesi belirlenebilir
Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şubesi geleneksel dayanışma kahvaltısını KYÖD’de yaptı.

Kahvaltıya katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, “Pazartesi günü MYK toplantısı var. İl başkanlığı atamalarının bir kısmı burada belli olabilir” dedi.

Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şubesi’nin 2 ayda bir dernek binasında düzenlediği dayanışma kahvaltısı KYÖD’de gerçekleşti. Kahvaltıda siyasiler bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk, CHP İl Başkan Vekili Cihat Altunyuva, CHP İl meclis üyeleri, HAS Parti İl meclis üyeleri, MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Ruhi Çavdar katıldı. Alevi Kültür Derneği Genel Başkanlığı’na aday olan Kocaeli Şube Başkanı Doğan Demir yaptığı konuşmada Alevilerin devlet tarafından asimilasyona uğratıldığını söyledi. Demir, “1400 yıldır var olma mücadelesi veriyoruz. Bu coğrafyayı paylaşmayı ve eşit şekilde yaşamayı istiyoruz. Kürt ve Alevi sorunu çıkartanları ve huzurumuzu kaçıranları kınıyoruz” diyerek hükümetin Alevi çalıştayını samimi bulmadığını söyledi.

TÜZÜKLER YOL GÖSTERİR
Kahvaltıda konuşan başkan Nevzat Doğan, “Burada olmaktan çok mutluyum, derneklerimize elimizden geldiği kadar sahip çıkıyoruz” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin kahvaltıda yaptığı açıklamada, “Mevcut il yönetiminin görevden alınacağı yönünde çıkan söylentilerden sonra yönetimin, ‘Bizi görevden alırlarsa yargıya gideriz’ düşüncesinin doğru bir düşünce olmadığını söyledi. Çetin, “Siyasi partilerin tüzükleri vardır. Bu tüzükler yol gösterir. Bir il başkanı görevinden ayrılmışsa yerinin nasıl dolacağı tüzüklerde yazılıdır. Ancak seçime doğru giderken başarılı olabilmek için il ve ilçe yönetimleri üzerinde tasarruf yetkisine de sahiptir. Merkez yönetim kurulu olarak kimse ile görüşmedik. Pazartesi günü MYK toplantısı var. İl başkanlığı atamalarının bir kısmı burada belli olabilir. Birçok ilde aşı yapacağız. Kocaeli için henüz görüşmedik” dedi.

14.01.2011     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 2416 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]


En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri2

Seçim 20091

Depremde yapılması gerekenler
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriDepremde yapılması gerekenlerİzmitnet.com Yenilendi!Jandarmadan baskınkocaelinet.com Yenilendi!AGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecek